تاريخ انتشار : پنج شنبه, 03 آبان 1397 21:42
بازدید: 239

یازدهمین همایش ملی اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی ایران (ادکا) با عنوان "رسالت اجتماعی علم اطلاعات و دانش‌شناسی در ارتقاء رفتارهای شهروندی" قرار است در هشتم اسفندماه 1397 برگزار شود. محورهای اصلی همایش برای ارسال مقاله عبارتند از:

نقش علم اطلاعات و دانش­‌شناسی در:

  1. ارتقاء فرهنگ جامعه،
  2. ارتقاء رفتارهای فرهنگی اجتماعی،
  3. ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست،
  4. آموزش و ارتقاء حقوق شهروندی، و
  5. تحکیم بنیان خانواده.

دکتر مرتضی کوکبی دبیر علمی همایش یازدهم ادکا بیان کردند: اگر چه همایش­‌های ادکا همایش­‌هایی دانشجویی هستند و شاید برخی گمان کنند که از ارزش بالایی برخوردار نیستند امّا اگر بپذیریم که دانشجویانی که خواه به­‌تنهایی و خواه با کمک پژوهشگرانی دیگر اقدام به ارسال مقاله برای این همایش­‌ها می­‌نمایند پژوهشگران آینده این کشور خواهند بود آن­گاه به اهمیّت این همایش­‌ها پی خواهیم برد. دانشجویی که برای همایش ادکا مقاله می­‌نویسد حدّاقل نشان می­‌دهد که به پژوهش و نگارش علاقه­‌مند است و اگر تشویق شود چه بسا به پژوهشگری ارزشمند در آینده تبدیل خواهد شد. از سویی دیگر، عنوان یازدهمین همایش ادکا یعنی، "رسالت اجتماعی علم اطلاعات و دانش‌شناسی در ارتقاء رفتارهای شهروندی" نشان از رسالت و اهمیّتی دارد که علم و عالمان اطّلاعات و دانش­‌شناسی برای ارتقاء رفتار شهروندی قائل هستند، رسالت و اهمیّتی که به نظر می­‌رسد در متون رسمی این رشته چندان مورد عنایت قرار نگرفته است.

به همین دلیل، اینجانب به­‌عنوان دبیر علمی یازدهمین همایش ادکا از تمامی پژوهشگران ارجمند در هر سطحی که باشند و نیز، از دانشجویان عزیز در سراسر کشور درخواست می­‌کنم که با ارسال مقاله به این همایش، در تشویق پژوهش دانشجویی و نیز ارتقاء رفتارهای شهروندی شرکت کنند. باشد که با استفاده از اندیشه­‌های جوان و علاقه­‌مند بتوانیم بخشی از رسالتی را که بر عهده داریم و آن را فراموش کرده­‌ایم به انجام برسانیم.

به امید دیدار شما در یازدهمین همایش ادکا

مرتضی کوکبی

دبیر یازدهمین همایش ادکا

نوشتن دیدگاه

پاسخ

نام :       

*نظر:

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

تا همایش یازدهم ادکا

© Copyright 2019 | PouyaDesign . All Rights Reserved